طراحي وب سايتبهينه سازي وب سايتطراحي سايتسعيد کلوندي
پارکینگ سازان پارسیان
  • موقعیت مکانی
    مرزداران برج الوند واحد 509
  • برنامه کاری
    همه روزه 08:00 تا 16:00
  • مشاوره رایگان
    44385514

کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
Homeمقالاتپارکینگ مکانیزه چیست و چرا
خانه پارکینگ مکانیزه چیست و چرا
  • پارکینگ مکانیزه برجی

با سلام خدمت همراهان پارکینگ سازان پارسیان

در این مقاله میخواهیم در مورد علل استفاده از پارکینگ مکانیزه توضیح دهیم:

امروزه توسعه ساخت خودروها باعث ایجاد بسیاری از مشکلات اجتماعی گردیده است. از جمله این مشکلات عدم وجود پارکینگ ها و گاراژ های کافی، بخصوص در کلان شهرها می باشد.

معمولا افرادی که در شهرهای بزرگ، از وسیله نقلیه شخصی برای جابجایی استفاده می کنند، همواره در مراکز شهر و اماکن پر تردد با معضل پارک خودرومواجه هستند.

طبق آمار زمانی که یک فرد برای یافتن جای پارک در یک خیابان پر تردد صرف می کند در حدود ۱۵ دقیقه است. که این زمان در کلان شهر ها حتی ممکن است به ۳۰ دقیقه نیز برسد. و گاهی ممکن است این عدد  از میانگین طول زمان سفر های شهری نیز بیشتر باشد.

آلودگی هوا، آلودگی صوتی، تنش های روانی و غیره، از جمله آسیب هایی است که در پی این مشکل ایجاد می شود.

تأمین فضای پارکینگ خودروها در سطح شهر نیز ، جدا از بحث ترافیک یکی از نیازهای ضروری در هر شهر است. لذا حل مسئله ترافیک نیازمند برنامه ریزی های مهندسی مدون و از پیش تعیین شده می باشد.

راه حل ها:

اولین راه حل برای برطرف کردن این مشکل، در نظر گرفتن فضاهایی برای پارک اتومبیل هاست. چرا که بر اساس استانداردهای بین المللی، ظرفیت حاشیه ای خیابانها و معابر شهری که میتوان از آنها به عنوان محل پارک اتومبیل ها استفاده نمود، می بایست حداقل ۳۰% این تقاضا را پاسخگو بوده و باقی این نیاز الزاماً باید توسط پارکینگ ها رفع گردد.

با توجه به علم مهندسی شهری، ساخت پارکینگ مناسب و هوشمند می تواند بسیار مفید واقع شود. چرا که علاوه بر افزایش سرعت پارک خودرو و حفظ ایمنی اتومبیل محیط زیست پاکیزه تر و منظم تری را ایجاد می نماید.

پارکینگ مکانیزه

هم اکنون ساخت و راه اندازی پارکینگ های طبقاتی مورد اقبال بسیاری از ارگان ها از جمله شهرداری ها و حتی بخش خصوصی قرار گرفته و به عنوان خدمتی سبز معرفی شده است.

استفاده از پارکینگ های مکانیزه با مزایایی از قبیل سادگی استفاده، نصب سریع، استفاده بهینه و مفید از کمترین فضا،و در نهایت صرفه اقتصادی استفاده از این نوع پارکینگها، می تواند اغلب مشکلات بوجود آمده را رفع نماید.

پارکینگ های مکانیزه را می توان ترکیبی از ماشین آلات مکانیکی، الکترونیکی و دیجیتال تعریف کرد که وظیفه آن چیدمان حداکثری خودروها در کمترین فضای ممکن و بدون نیاز به نیروی انسانی است.

امروزه می توان از ساخت پارکینگهای مکانیزه در فضاهایی که امکان ساخت پارکینگ به روش رمپ و لوپ وجود ندارد،  استفاده نمود. و از مزایایی همچون ایجاد حداکثر فضای پارک و استفاده بهینه از فضا، صرفه جویی اقتصادی و کاهش میزان آلودگی های صوتی و زیست محیطی بهره برد .


مطالب مرتبط
نظر دهید

نظر دهید